Pondelok - Piatok: 07:30 - 16:00

Sobota a Nedeľa: Objednané výkony

Telefón
POLIKLINIKA ČK PLUS

Sv. Jakuba 33, 085 01 Bardejov

 

Operácia kŕčových žíl rádiofrekvenčnou metódou

surgix.sk  >  Operačné zákroky   >  Cievna chirurgia  >  Operácia kŕčových žíl rádiofrekvenčnou metódou

Charakteristika

Ide o bezpečnú, rýchlu a novú operačnú metódu ošetrenia hlbokých žíl v podkoží, ktoré tvoria základ samotného ochorenia. Ošetrenie spadá pod jednodňovú chirurgiu, kedy klient po operácií odchádza do domáceho ošetrenia. Výhodou laserového zákroku v porovnaní s chirurgickou metódou odstraňovania varixov (stripping) je výrazné skrátenie doby rekonvalescencie, nakoľko je šetrnejšia k okolitým tkanivám. Hojenie po laserovej operácii je oveľa rýchlejšie, jednoduchšie a bez výrazne viditeľných jaziev.

Operačný postup

Dĺžka operačného výkonu sa pohybuje od 30 až do 120 min., priemerne okolo 60 min.. Pri operácii sa kožné rezy vedú v slabine pred vnútorným členkom a v mieste kŕčových žíl. Žily sa vypreparujú, podviažu a prerušia sa prítoky krvi. Cez rez pred vnútorným členkom sa odstráni žila, ktorá vstupuje do hlbokého žilného systému. Cez rezy v mieste kŕčových žíl sa odstránia jednotlivé kŕčové žily. Rany sa zošijú.

Pooperačná starostlivosť

Niekoľko hodín po operácii je možné začať chodiť, rany môžete sprchovať od druhého dňa po operácii.
Pooperačné bolesti sú tlmené liekmi proti bolesti. Zároveň sú ako prevencia tvorby zrazeniny aplikované injekcie, ktoré sa obvykle aplikujú ešte 10 dní po operácii aj doma.
V rámci komplexnej starostlivosti o pacientov s varikóznym ochorením sa po operácii podávajú malé dávky antitrombotík (lieky zabraňujúce tvorbe krvných zrazenín) podkožnými injekciami.
Stehy sa podľa veľkosti rany a priebehu hojenia odstraňujú 7 – 12 deň po operácií. Nástup do zamestnania je 1-3 týždne po operácii, je však potrebné aspoň 6 týždňov používať elastické pančuchy. 2 – 4 týždne sa odporúča pobyt mimo slnka. Ak plánujete byť vonku, odporúčame nosiť dlhé nohavice alebo dlhú sukňu, a aplikovať SPF 30 a viac.

Komplikácie

Operácia nie je zaťažená vážnejšími pooperačnými komplikáciami. Môže sa vyskytnúť určitý stupeň hematómov, teda krvných zrazenín, dočasne môže dôjsť k necitlivosti alebo vzniku hyperpigmentácie kože nad operovanou žilou.

Trvanie

45 - 60 minút

Práceneschopnosť

2-4 týždne

Anestéza

Bez anestézie

Požiadajte si o konzultáciu s odborníkom