Pondelok - Piatok: 07:30 - 16:00

Sobota a Nedeľa: Objednané výkony

Telefón
POLIKLINIKA ČK PLUS

Sv. Jakuba 33, 085 01 Bardejov

 

Endoskopická operácia syndrómu karpálneho tunela

surgix.sk  >  Operačné zákroky   >  Chirurgia  >  Endoskopická operácia syndrómu karpálneho tunela

Charakteristika

Syndróm karpálneho tunela je jedným z najbežnejších postihnutí nervov horných končatín. Karpálny tunel je priechod z predlaktia do dlane ohraničený karpálnymi kosťami a väzivovými pruhmi. Týmto tunelom prechádzajú niektoré nervy, cievy a šľachy. Pokiaľ dôjde v tejto úžine k útlaku nervu, vzniká veľmi bolestivý stav nazývaný syndróm karpálneho tunela.

Operačný postup

Endoskopia je hitom chirurgických metodík posledných niekoľko rokov. Je jednoduchá, komfortná a rýchla. Má značný pooperačný benefit pre pacienta:

  • Preťatie tzv. priečneho väzu zápästia, ktorý spôsobuje útlak na mediánny nerv, a jeho uvoľnenie. Vytvoríme tým základný predpoklad pre úľavu od tŕpnutia prstov, bolestí, od neschopnosti udržať predmety v ruke i od bezsenných nocí, kedy ruka človeka trápi a dochádza k nespavosti a dyskomfortu pacienta
  • Minimálna invazivita len s drobnou ranou na zápästí
  • Rýchlejšie zhojenie
  • Detailná vizuálizácia operačného poľa pri zákroku
  • Krátka operačná doba /5 min/
  • Bezpečnosť procedúry
  • Skorá rekonvalescencia

Pooperačná starostlivosť

Pooperačný priebeh je bez akejkoľvek fixácie ruky, potrebné je len sterilné krytie ranky bežnou náplasťou, odoznenie bolestí je rýchle a pacient okamžite začína s precvičovaním ruky a prstov. Týždeň po zákroku sa odstraňujú stehy. Pacienti rehabilitujú individuálne, ale odporúčame aj procedúry v rámci rehabilitačných pracovísk. Návrat do práce je rôzny, závisí od charakteru pracovného zamerania, bežný je časový interval 1 – 3 týždňov.
Nutná je EMG kontrola u neurológa do 6 mesiacov po operačnom zákroku.

Komplikácie

Komplikácie sú mimoriadne zriedkavé. Zriedkavé sú pooperačné bolestí. Riziko vzniku infekcie, krvnej podliatiny a reziduálnych klinických symptómov je pri minimálnej invazivite výrazne znížené.

Fotogaléria zákroku

Trvanie

15 minút

Práceneschopnosť

2-4 týždne

Anestéza

Lokálna

Požiadajte si o konzultáciu s odborníkom